Imprezy

Biegi

Piłka nożna

Siatkówka

Koszykówka

Piłka ręczna

Lekkoatletyka

Sporty zimowe

Kolarstwo

Auto

Moto

Sporty walki

Pozostałe

Sportowa mapa Polski

Nazwa imprezy:

Puchar Świata w biegach narciarskich - Szklarska Poręba 2012

Miejsce imprezy:
Szklarska Poręba
Polana Jakuszycka
Data i czas imprezy:
Piątek 17 lutego 2012, godz. 12:30
do Sobota 18 lutego 2012
Dyscyplina:
Sporty zimowe » Biegi narciarskie

Opis

W dniach 17-18 lutego 2012 roku w Szklarskiej Porębie odbędzie się Puchar Świata w biegach narciarskich. Będą to pierwsze w Polsce zawody Pucharu Świata w tej dyscyplinie.

Na stadionie narciarskim rywalizację będzie mogło obserwować nieco ponad 4,5 tysiąca kibiców. Oprócz kibiców, którzy będą obserwować rywalizację na stadionie, zawodnikom będzie można kibicować na trasie zawodów. Taka możliwość będzie tylko podczas sobotniego wyścigu na 10 i 15 km techniką klasyczną. W styczniu będzie można otrzymać specjalne bezpłatne wejściówki. Do wyznaczonych stref będzie można dostać się wyłącznie na nartach lub rakietach śnieżnych. W piątek, podczas sprintów nie będzie takiej możliwości, bo niemal cała trasa biegu jest w rejonie Polany Jakuszyckiej. Inaczej będzie w sobotę, gdy sportowcy mają do pokonania 5 km pętlę.

Dla grup zorganizowanych przewidziane są też miejsca autokarowe na Polanie Jakuszyckiej. Zmieści się tam około 20 dużych autobusów. Takie miejsce można zarezerwować pod warunkiem, że wykupi się co najmniej 40 biletów na dzień zawodów. Zainteresowani powinni kontaktować się bezpośrednio z organizatorami email: ticket@worldcup2012.pl

Tylko zorganizowane grupy po wcześniejszej rezerwacji parkingu będą mogły parkować w rejonie Polany Jakuszyckiej. Pozostali kibice będą musieli zostawić samochody w Szklarskiej Porębie, względnie w Harrachovie, skąd na Polanę Jakuszycką będą mogli dojechać bezpłatnymi autobusami. Bilet na zawody upoważnia do wejścia do autobusu.


Bilety na Puchar Świata - Szklarska Poręba 2012


Bilety na zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie można kupić za pośrednictwem internetu na stronie www.pucharświata2012.pl lub w ponad 300 punktach sprzedaży w całym kraju (lista jest na stronie internetowej). Organizatorzy zachęcają kibiców do odwiedzania strony na której systematycznie będą pojawiać się ważne dla nich informacje m.in. gdzie zaparkować samochód i jak dojechać na Polanę Jakuszycką.

Ceny biletów są zróżnicowane. Najdroższe są bilety VIP, których jest zaledwie 200 ( na razie do sprzedaży trafiło tylko 100 sztuk). Posiadacze tych biletów będą mieli do dyspozycji ogrzewany namiot z bezpłatnym bufetem. Na Polanie Jakuszyckiej zostaną dowiezieni z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie.

Najtańsze bilety są na dobiegu do mety, a za miejsce na stojących trybunach bezpośrednio przed linią mety i startu trzeba zapłacić 120 złotych za jeden dzień. Na Polanie Jakuszyckiej będą ustawione 2 telebimy na których kibice będą mogli obserwować rywalizację na oddalonych odcinkach. Oprócz tego zaplanowane są miejsca w których będzie można kupić coś do jedzenia lub picia. Nie zabraknie też kramów z pamiątkami i akcesoriami kibiców. Organizatorzy proszą jednak, aby na Polanę Jakuszycką nie przywozić wszelkiego rodzaju trąbek. Zamiast tego mile widziane będą bębenki, grzechotki, kołatki i ewentualnie dzwonki.

Bookmark and Share

Dodaj komentarz


Nie mozna polaczyc sie z baza MySQL8