Imprezy

Biegi

Piłka nożna

Siatkówka

Koszykówka

Piłka ręczna

Lekkoatletyka

Sporty zimowe

Kolarstwo

Auto

Moto

Sporty walki

Pozostałe

Sportowa mapa Polski

Nazwa imprezy:

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2013

Miejsce imprezy:
Warszawa
Polski Związek Szachowy,
Al. Jerozolimskie 49, 00-697 Warszawa
Data i czas imprezy:
Czwartek 7 listopada 2013, godz. 09:00
do Poniedziałek 18 listopada 2013, godz. 19:00
Dyscyplina:
Sporty logiczne » Szachy
Cena biletu:
wstęp bezpłatny
Cena karnetu:
wstęp bezpłatny

Opis

Drużynowe Mistrzostwa Europy 2013 (DME 2013) to prestiżowa impreza szachowa, którą można przyrównać do Mistrzostw Europy w piłce nożnej, czy Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Dzięki staraniom organizatora – Polskiego Związku Szachowego – Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach 2013 odbędą się w samym centrum Warszawy, w hotelu Novotel Warszawa Centrum w dniach 7-18 listopada 2013 r.

W trakcie dwutygodniowych zmagań drużynowych w DME 2013 widzowie będą mogli spotkać i podziwiać arcymistrzów, takich jak: Magnus Carlsen z Norwegii, Lewon Aronian z Armenii, Siergiej Karjakin, reprezentacja rosyjska, Radosław Wojtaszek z Polski oraz arcymistrzynie, min.: Judit Polgar z Węgier, Aleksandra Kosteniuk z Rosjii oraz Monika Soćko z Polski.

Turniej tej rangi, będzie śledzić cały świat szachowy. Po raz pierwszy w historii tych zawodów, organizatorzy planują przeprowadzenie internetowej transmisji on-line ze wszystkich rozgrywanych w trakcie mistrzostw partii. Według statystyk PZSzach spodziewa się około 2 mln wejść na oficjalną stronę mistrzostw.

Bookmark and Share

Więcej informacji

www.etcc2013.eu

Dodaj komentarz


Nie mozna polaczyc sie z baza MySQL8