Aktualności

Sportowa mapa Polski

ImprezySportowe.pl » Bieganie

To nie koniec ruszania Polaków z kanapy!

Niedziela, 15 maja 2016, 18:45 | autor: redakcja | źródło: materiały organizatora/własne

Organizatorzy ogólnopolskiej akcji społecznej „Ruszamy Polskę z Kanapy”, której celem jest zachęcenie Polaków do podjęcia aktywności fizycznej podsumowali wiosenną edycję. W ciągu ostatnich dwóch tygodni kwietnia w 12 miastach w całej Polsce odbyło się ponad 40 bezpłatnych lekkich treningów ogólnorozwojowych BOOT CAMP, w których wzięło udział co najmniej 500 osób.

Ćwiczyły zarówno osoby z nadwagą i ograniczone ruchowo, jak i aktywne fizycznie. Mimo, że akcja formalnie się zakończyła, to ruszanie Polaków z kanapy trwa nadal. BOOT CAMP POLSKA w dalszym ciągu zaprasza na treningi w formule light adresowane do osób, które chcą zacząć się ruszać, ale podjęcie aktywności utrudnia im brak kondycji czy nadwaga. Ponadto do końca maja zostały przedłużone konkursy, w których można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery na wczasy, zegarek sportowy Polar A360, nadajniki HR i karnety na ćwiczenia.

W 8 miastach w Polsce (Warszawa, Szczyrk, Katowice, Wrocław, Kraków, Szczecin, Rzeszów  i Toruń) trenerzy BOOT CAMP regularnie prowadzone są zajęcia w formule light, których poziom został dostosowany do potrzeb i możliwości osób rozpoczynających aktywność fizyczną. To specjalny program ćwiczeń dla osób, które dopiero co wstały z kanapy. Wstęp na pierwsze zajęcia jest bezpłatny, organizatorzy liczą, że w trakcie treningu uda im się zaszczepić w nowych osobach sportowego bakcyla i przekonać do prowadzenia zdrowego trybu życia.
„Cieszymy się, że nasza akcja „Ruszamy Polskę z Kanapy” spotkała się z tak dużym zainteresowaniem uczestników oraz mediów, które na bieżąco relacjonowały jej przebieg. Szczególnie gorąco witaliśmy na zajęciach osoby zmagające się z nadwagą, które właśnie w treningach BOOT CAMP LIGHT zobaczyły swoją szansę na wstanie z kanapy. Widzimy, że dla części ćwiczących udział w nich stał się impulsem do walki o lepszego siebie. Z tego powodu nie zostawiamy tych osób bez wsparcia. Postanowiliśmy, że w dalszym ciągu w 8 lokalizacjach w całej Polsce będziemy prowadzili treningi w formule light dla chcących rozpocząć aktywność fizyczną. Zajęcia otwarte są dla wszystkich, pierwszy trening darmowy, nie ma na co czekać tylko trzeba ubrać buty, spodenki, koszulkę i ruszać do parku!” – mówi Karolina Osuch inicjatorka treningów BOOT CAMP w Polsce.

Na treningi prowadzone są zapisy, nawet do 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Szczegółowe informacje na temat treningów w formule light znajdują się na stronie www.bootcamppolska.pl Na stronie dostępny jest również harmonogram oraz lokalizacje treningów. 

Cały czas idee akcji „Ruszamy Polskę z Kanapy” promowane są przez BOOT CAMP Polska w mediach społecznościowych m.in. na Facebooku, gdzie zostało utworzone specjalne wydarzenie. Wśród członków tej grupy prowadzone są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w postaci m.in. zegarka sportowego Polar A360, czy vouchera na wczasy o wartości 1000 zł. Nagrodzeni zostaną najlepsi propagatorzy ruchu na wolnym powietrzu, a więc osoby, które przyprowadzą na treningi BOOT CAMP najwięcej swoich znajomych. Aby wziąć udział w konkursie należy przekazać trenerowi prowadzącemu zajęcia kartkę zawierającą ich nicki zarejestrowane na stronie www.bootcamppolska.pl oraz umieścić informację o liczbie przyprowadzonych osób pod postem konkursowym.
Według ustaleń TNS Polska niemal jedna trzecia Polaków nie podejmuje żadnej aktywności sportowej. Najczęściej problem ten dotyczy osób powyżej 30. roku życia, które niechęć do uprawiania sportu argumentują przede wszystkim brakiem czasu, motywacji oraz chorobami. Brak aktywności osób w średnim wieku przekłada się na to, że sportowo nieaktywna pozostaje niemal co druga osoba w wieku przedemerytalnym lub emerytalnym. Z opublikowanego w 2013 roku raportu Eurobarometer wynika, że znacznie aktywniejsi fizycznie od Polaków są Czesi, Niemcy, Austriacy i Węgrzy, nie mówiąc już o mieszkańcach krajów skandynawskich, w których sport jest niezwykle popularny. 
Niechęć do uprawiania sportu przekłada się niestety na tempo, w jakim tyją Polacy. Tygodnik medyczny „Lancet” właśnie podał, że w Polsce żyje prawie 8mln otyłych osób, z których 3,6 mln stanowią mężczyźni, a 4,3mln to kobiety. Niepokojąco brzmią prognozy, z których wynika, że w 2025 roku w naszym kraju otyłość może dotknąć ponad jedną czwartą kobiet i niemal co trzeciego mężczyznę. Taki scenariusz jest bardzo realny, jeśli Polacy nie zmienią swoich nawyków żywieniowych i nie zaczną uprawiać sportu.
Co to jest BOOT CAMP?
BOOT CAMP  stanowi alternatywę dla zamkniętych sal siłowni i dobry sposób na szybką poprawę sylwetki, formy i samopoczucia oraz zahartowanie organizmu. Uczestnicy ćwiczą w parach i grupach wzajemne motywując się i budując relacje, które rzadko zawiązują się nawet między stałymi bywalcami klubów fitness. Zajęcia prowadzone przez licencjonowanych trenerów BOOT CAMP Polska odbywają się na świeżym powietrzu.

Treningi BOOT CAMP są dobrym uzupełnieniem treningu biegaczy. Bardzo często amatorzy nie zdają sobie sprawy, że efektywny trening biegowy to nie tylko samo bieganie. Aby poprawiać swoje wyniki i uniknąć kontuzji warto do swojego planu wdrożyć także treningi, które wykorzystują mięśnie rąk, brzucha oraz mięśnie stabilizujące tułów. Ćwiczenia, które przygotowuje BOOT CAMP angażują wiele mięśni, dzięki czemu biegacze są mniej narażeni na kontuzje i mogą poprawiać swoje wyniki w bieganiu. 

Największą popularnością treningi w tej formule cieszą się w takich krajach, jak USA, Wielka Brytania, RPA, Australia oraz Holandia. Od trzech lat zajęcia BOOT CAMP odbywają się również w Polsce i szybko zdobywają zwolenników.
Bookmark and Share

Zobacz także

Dodaj komentarz


Wiadomości

Najczęściej czytane

Najpopularniejsze imprezy