Aktualności

Sportowa mapa Polski

ImprezySportowe.pl » Kolarstwo

Puchar Świata 2016 w trialu rowerowym

Środa, 18 maja 2016, 22:54 | autor: redakcja | źródło: własne

Już po raz drugi Międzynarodowa Unia Kolarska - UCI doceniła dotychczasowe osiągnięcia, powierzając Polsce organizację Inauguracji Pucharu Świata w Trialu Rowerowym. W sezonie 2016 zostanie rozegranych tylko pięć edycji tego prestiżowego cyklu UCI, w tym właśnie w Krakowie. Ponad 100 najlepszych zawodników z 25 krajów zaprezentuje swoje umiejętności
w terminie 20 – 21 maja 2016 na Placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Krakowie. Organizatorem zawodów na zlecenie Międzynarodowej Unii Kolarskiej - UCI jest Kramarczyk Team oraz Galeria Krakowska.

Trial rowerowy wymaga skoczności, wytrzymałości, dynamiki, a także refleksu i precyzyjnego myślenia, bo czasem centymetry decydują

o prawidłowym skoku i lądowaniu w odpowiednim miejscu. To z pewnością najbardziej widowiskowa konkurencja kolarska. Już po raz drugi Międzynarodowa Unia Kolarska - UCI powierzyła Polsce organizację Inauguracji Pucharu Świata w Trialu 2016. Już 20 - 21 maja w Krakowie spośród 100 najlepszych zawodników na świecie z 25 krajów wyłonieni zostaną zwycięzcy pierwszej rundy Pucharu Świata. Spośród  rywalizujących kobiet do faworytek należy zaliczyć: Tatianę Janickova ze Słowacji, Janinę Jungfels z Australii i Ninę Reichenbach z Niemiec. W przypadku mężczyzn będzie można zobaczyć światowej sławy trialowców m.in. z Hiszpanii Abel Mustieles i Benito Ros, Szwajcar Lucien Leiser, Anglik Jack Carthy, Francuzi: Vincent Hermance, Nicolas Valee oraz bracia Gilles i Giacomo Coustellier.

Już po raz drugi na Placu przed Galerią Krakowską zostanie zorganizowana Inauguracja Pucharu Świata w Trialu Rowerowym. To nie tylko  bardzo duże wyróżnienie dla Krakowa, ale także dla naszej Galerii. Zwłaszcza, że będziemy mieli okazję gościć najlepszych zawodników trialowych z całego świata – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Na Placu przed Galerią Krakowską odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finały pierwszej rundy Pucharu Świata 2016. Rozgrywki odbędą się w trzech konkurencjach: Elita 26’’ MTB, Elita 20’’ oraz Femine Open. Zawodnicy będą musieli pokonać siedem odcinków specjalnych. Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego to znakomita arena do trialowej rywalizacji. Co ciekawe, aby przygotować spektakularną trasę organizatorzy rozmieszczą na placu przed Galerią Krakowską materiały o łącznej wadze ponad 140 ton – podkreśla Tomasz Kramarczyk, 25-krotny mistrz Polski, wielokrotny medalista mistrzostw świata, były wicemistrz Europy, 2-krotny mistrz Stanów Zjednoczonych, zdobywca 3. miejsca w pucharze świata w rowerach górskich, obecnie sędzia międzynarodowy.

Zawody wygra osoba, która uzyska jak najmniej punktów karnych na każdym odcinku. Przyznawane są one za dotknięcie przeszkody jakąkolwiek częścią ciała i inną częścią roweru niż opony. Za każdy odcinek zawodnik może otrzymać do 5 punktów karnych.

Zawody sportowe rozpoczną się w piątek 20 maja 2016 roku, o godzinie 09.00 – pierwsi na pole trialowej rywalizacji ruszą zawodnicy na kołach 26”.
Bookmark and Share

Zobacz także

Dodaj komentarz


Wiadomości

Najczęściej czytane

Najpopularniejsze imprezy