Sportowa mapa Polski

ImprezySportowe.pl » Sporty zimowe » Narciarstwo alpejskie

Miller i Svindal bez medalu! Złoto dla Mayera

Niedziela, 9 lutego 2014, 14:51 | Narciarstwo alpejskie

Matthias Mayer zdobył sensacyjnie złoty medal w zjeździe, pierwszej konkurencji narciarstwa alpejskiego na igrzyskach w Soczi. 23-letni Austriak wyprzedził

Więcej

Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim (relacja)

Poniedziałek, 25 marca 2013, 08:57 | Narciarstwo alpejskie

W ten weekend poznaliśmy nazwiska nowych Mistrzów Polski w slalomie, slalomie gigancie, supergigancie oraz w superkombinacji. Przez ostatnie 3 dni blisko 80

Więcej

Marcel Hirscher mistrzem świata w slalomie

Niedziela, 17 lutego 2013, 15:36 | Narciarstwo alpejskie

Marcel Hirscher wygrał niedzielny slalom i zdobył drugi złoty medal w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w austriackim Schladming. Tym samym

Więcej

17-letnia Shiffrin mistrzynią świata w slalomie!

Sobota, 16 lutego 2013, 16:39 | Narciarstwo alpejskie

17-letnia Mikaela Shiffrin mistrzynią świata w slalomie w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim w Schladming. Słowenka Tina Maze, aktualna liderka

Więcej

Dominator Ligety! Trzecie złoto MŚ w Schladming

Piątek, 15 lutego 2013, 16:24 | Narciarstwo alpejskie

Obrońca mistrzowskiego tytułu Ted Ligety wygrał w piątek slalom gigant mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w austriackim Schladming. Amerykanin

Więcej

Worley mistrzynią świata w slalomie gigancie

Czwartek, 14 lutego 2013, 16:00 | Narciarstwo alpejskie

Tessa Worley zdobyła złoty medal w slalomie gigancie podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w austriackim Schladming. Srebro przypadło

Więcej

MŚ: Ligety dominuje w Schladming! Bydliński 16

Poniedziałek, 11 lutego 2013, 19:32 | Narciarstwo alpejskie

Ted Ligety został mistrzem świata w superkombinacji podczas mistrzostw świata w austriackim Schladming. Alpejczyk zawdzięcza złoty medal świetnemu

Więcej

Aksel Lund Svindal mistrzem świata w zjeździe

Sobota, 9 lutego 2013, 12:01 | Narciarstwo alpejskie

Aksel Lund Svindal zdobył złoty medal mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim odbywających się w austriackim Schladming. Norweg pokonał o 0,46 sek.

Więcej

Ligety mistrzem świata w supergigancie

Środa, 6 lutego 2013, 13:20 | Narciarstwo alpejskie

Ted Ligety został mistrzem świata w narciarstwie alpejskim w austriackim Schladming. Amerykanin zdobył złoty medal w swojej koronnej konkurencji

Więcej

Fatalny wypadek Lindsey Vonn w MŚ! (wideo)

Wtorek, 5 lutego 2013, 16:06 | Narciarstwo alpejskie

Lindsey Vonn miała fatalny wypadek podczas wtorkowego supergiganta inaugurującego 42. mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim w austriackim Schladming.

Więcej

Najtrudniejszy zjazd świata w Kitzbuehel dla Parisa

Sobota, 26 stycznia 2013, 14:33 | Narciarstwo alpejskie

Dominik Paris wygrał w sobotę jeden z najtrudniejszych zjazdów świata w austriackim Kitzbuehel - Streif, nazywanego "królewskim". Dla Włocha drugie w

Więcej

Vonn wygrała zjazd w Cortina d’Ampezzo

Sobota, 19 stycznia 2013, 16:57 | Narciarstwo alpejskie

Lindsey Vonn wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej Cortinie d'Ampezzo. Dla Amerykanki to pierwsza wygrana po przerwie spowodowanej problemami

Więcej

PŚ: Ligety najlepszy w slalomie gigancie

Sobota, 12 stycznia 2013, 17:29 | Narciarstwo alpejskie

Ted Ligety wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. Amerykanin wyprzedził Niemców: Fritza Dopfera i Feliksa Neureuthera.

Więcej

Tina Maze wygrała superkombinację w St. Moritz

Piątek, 7 grudnia 2012, 16:36 | Narciarstwo alpejskie

Tina Maze była najszybsza w szwajcarskim kurorcie St. Moritz w zawodach superkombinacji alpejskiego Pucharu Świata. Słowenka wyprzedziła dwie Austriaczki

Więcej

Svindal z małą Kryształową Kulą w gigancie

Czwartek, 15 marca 2012, 12:14 | Narciarstwo alpejskie

Aksel-Lund Svindal zapewnił sobie w czwartek małą Kryształową Kulę w supergigancie. Norweg zajął 16. miejsce w ostatnim starcie w tej konkurencji

Więcej

79. Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

Wtorek, 13 marca 2012, 15:24 | Narciarstwo alpejskie

W dniach 14 - 16 marca w Krynicy czołowi polscy zawodnicy zmierzą się w 79 - tych Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Zawody te objęte