Aktualności

Sportowa mapa Polski

ImprezySportowe.pl » Triathlon

JBL Triathlon Sieraków - inauguracja Enea Tri Tour

Wtorek, 24 maja 2016, 22:00 | autor: redakcja | źródło: własne/materiały organizatora

Już w najbliższy weekend w Sierakowie (27-29 maja) odbędzie się oficjalny start nowego sezonu Enea Tri Tour 2016, czyli największego cyklu imprez triathlonowych w Polsce. W JBL Triathlon Sieraków weźmie udział niemal 3000 zawodników, którzy będą rywalizować m.in. w Mistrzostwach Polski na dystansie średnim. Wielkopolska impreza rozpocznie tegoroczny cykl, który zakończy wrześniowy Prime Food Triathlon Przechlewo.

Tegoroczna edycja triathlonu w Sierakowie będzie wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze, zapowiada się rekordowa frekwencja. Po drugie, to właśnie w tym roku impreza w Sierakowie zyska światowy rozgłos, a wszystko za sprawą Chrisa McCormacka, ambasadora JBL Triathlon Sieraków. Międzynarodowa sława czterokrotnego Mistrza Świata, który przyleci do Wielkopolski już w środę, sprawi, że o sierakowskiej imprezie usłyszą zawodnicy z całego świata. Po trzecie, organizatorzy, w odpowiedzi na głosy zawodników wprowadzą rodzinną Strefę Finiszera oraz rodzinne Pasta Party. W tym roku każdy uczestnik będzie mógł przeżywać więc wszystkie najważniejsze momenty swojego startu wspólnie z najbliższymi. Po czwarte, na wszystkich zawodników będą czekać niespodzianki od mecenasów imprezy. Sponsor tytularny, firma JBL, przekaże wszystkim startującym na dystansie średnim słuchawki sportowe marki Yurbuds by JBL. Natomiast dzięki współpracy z Cisowianką i firmą ALE – Active Life Energy, podczas trwania rywalizacji zawodnicy będą mogli na bieżąco uzupełniać płyny i mikroelementy.

- Każdego roku staramy się wprowadzać jakieś nowości, tak aby startujący zawodnicy czuli się u nas jak najlepiej. Jeszcze kilka lat temu startowaliśmy z imprezą na 130 osób, a teraz będzie nas niemal 3000. To wszystko jest efektem naszej bliskiej współpracy z zawodnikami, dla których to przede wszystkim organizujemy wszystkie nasze imprezy – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i organizator JBL Triathlon Sieraków. – Wierzę, że tegoroczna, piąta już edycja będzie uznana za najlepszą w historii i będzie początkiem kariery JBL Triathlon Sieraków na arenie międzynarodowej – dodaje.

Oprócz sportowej rywalizacji na zawodników, ich rodziny oraz kibiców czekają atrakcje przygotowane przez organizatorów i sponsorów imprezy. Największymi beneficjentami będą oczywiście najmłodsi, dla których przygotowano ogrom atrakcji. Dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać ze specjalnych placów zabaw oraz dmuchanych zamków. W Sierakowie nie zabraknie również specjalnej strefy kibica, w której każdy sympatyk triathlonu będzie mógł spędzić czas na sportowo, a także specjalnych gadżetów usprawniających doping na całej trasie zawodów.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższy weekend w Sierakowie będzie prawdziwym świętem triathlonu, w którym wezmą najlepsi polscy triathloniści (m.in. zawodnicy walczący o tytuł Mistrza Polski na dystansie średnim). Wszystkich wybierających się na zawody do Sierakowa lub wspierających sportowców zachęcamy do zapoznania się ze zmianami komunikacyjnymi w pobliżu terenu zawodów. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie: http://triathlonsierakow.pl/49/strona/152-utrudnienia_w_ruchu
Sieraków to dopiero początek emocji

W Krainie 100 Jezior tradycyjnie pojawi się liczna reprezentacja innej ciekawej imprezy z cyklu Enea Tri Tour 2016, czyli Prime Food Triathlon Przechlewo. Triathloniści z Przechlewa wystartują w zawodach, będą dopingować pozostałych uczestników, a także zachęcać ich do udziału w imprezie, która zwieńczy tegoroczny sezon. Na specjalnie oznakowanym stoisku Triathlonu Przechlewo nie zabraknie konkursowej ścianki z logotypami imprezy, dzięki której każdy odwiedzający będzie mógł stać się #Tribohaterem oraz konkursów z nagrodami dla całych rodzin. Prime Food zadba także o bogate zaopatrzenie Strefy Finiszera.

–  Nasza obecność w Sierakowie jest nieprzypadkowa. To właśnie ta impreza zainspirowała mnie i innych zapaleńców do zorganizowania zawodów w Przechlewie. Kiedy w 2012 roku poczułem klimat rywalizacji w Sierakowie, niemal unoszącą się w powietrzu adrenalinę, wiedziałem, że to jest „to” – mówi Paweł Nowak, uczestnik JBL Triathlon Sieraków, który pochodzi z Krainy 100 Jezior i jest jednym ze współorganizatorów Prime Food Triathlon Przechlewo. – Zawody w Sierakowie i w Przechlewie są do siebie podobne w wielu aspektach: malowniczej trasie, pasjonującej rywalizacji i rodzinnej atmosferze. Wielu zawodników rozpoczyna sezon w Krainie 100 Jezior, a kończy go właśnie w Przechlewie – dodaje Paweł Nowak.

W tym roku w dniach 3-4 września w Przechlewie rozegrane zostaną Mistrzostwa Enea Tri Tour na dystansie 56,5 km oraz 112,99 km. Oprócz tego, odbędą się tam rywalizacje na dystansach indywidualnych: 112,99 km, 56,5 km i 28,25 km oraz sztafety na dystansie 56,5 km. Organizatorzy wrześniowej imprezy planują moc atrakcji dla wszystkich zawodników i kibiców (m.in. w ramach projektu „#Tripaka #Przechlewo”). Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl oraz na profilu „Triathlon Przechlewo” na Facebooku.

Bookmark and Share

Dodaj komentarz


Wiadomości

Najczęściej czytane

Najpopularniejsze imprezy