Sportowa mapa Polski

ImprezySportowe.pl » Piłka nożna » Premier League

Atletico Madryt mistrzem Hiszpanii!

Sobota, 17 maja 2014, 20:06 | autor: redakcja | źródło: własne

W decydującym o tytule mistrza Hiszpanii spotkaniu Atletico Madryt zremisowało na Camp Nou z Barceloną 1:1 zapewniając sobie tym samym dziesiąty tytuł mistrza Hiszpanii w historii.

Początek spotkania nie najlepiej rozpoczął się dla gości. Trener Diego Simeone był zmuszony zmienić Diego Costę i Ardę Turana jeszcze w pierwszej połowie. Ich miejsce na murawie zajeli Adrian Lopez i Raul Garcia.

W 34. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Do piłki z prawej strony pola karnego dopadł Alexis Sanchez i potężnym uderzeniem w samo okienko zaskoczył Courtois. Atletico próbowało jeszcze odpowiedzieć przed przerwą, ale nie zdołało oddać żadnego celnego strzału. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem gospodarzy.

Druga część meczu rozpoczęło się od mocnego uderzenia Atletico. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry bliski doprowadzenia do wyrównania był Villa, ale piłka po jego strzałe trafiła w słupek. Atletico, które zepchnęło gospodarzy do głębokiej defensywy, dopięło swego w 49. minucie. Po dośrodkowaniu Gabiego z rzutu rożnego, świetnym uderzeniem głową wyrównującego gola zdobył Godin.

W 64. minucie Messi zdobył bramkę, ale gol nie został uznany. Prowadzący to spotkanie sędzia Mateu Lahoz uznał, że Argentyńczyk był w tej sytuacji na spalonym. Nie wiadomo tylko czy w tej sytuacji piłkę zagrywał obrońca gości, czy piłkarz gospodarzy.

Podopieczni Diego Simeone bardzo skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Barcelona w żaden sposób nie potrafiła przedrzeć się w pole karne rywali. Bramkarz Atletico do interwencji zmuszony został dopiero w 80. minucie po mocnym strzale Daniego Alvesa z dystansu. Courtois przeniósł jednak futbolówkę nad bramką.

Atletico konsekwentnie broniło dostępu do własnej bramki do ostatniego gwizdka sędziego. Barcelona nie potrafiła zaskoczyć rywali. Goście zasłużenie mogli świętować na Camp Nou zdobycie mistrzowskiego tytułu po raz dziesiąty.

FC Barcelona - Atletico Madryt 1:1 (1:0)
1:0 Sanchez 34'